Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen

Buna ziua, doresc sa infiintez un SRL ce va trebui sa aibe ca activitate principala inchirierea de cabine foto la evenimente. De asemnea firma va mai inchiria si bar de limonada, masina de vata de zahar, de fum, de baloane plus inchirierea de aranjamente si decoruri din flori artificiale si baloane. Ce coduri caen ar trebui sa aibe? Multumesc frumos

Buna ziua,

Cod CAEN 7739 Activitati de închiriere si leasing-ul altor masini, echipamente si bunuri tangibile

Aceasta clasa include:
-servicii de închiriere si leasing operational, al altor masini si echipamente care sunt utilizate în general drept mijloace de productie de catre întreprinderi, fara operatori:
-motoare si turbine
-masini unelte
-utilaje de expoatare miniera si petroliera
-echipamente profesionale de radio, televiziune si comunicatii
-echipamente pentru productia cinematografica
-echipamente de masura si control
-alte masini de uz stiintific, comercial si industrial
-servicii de închiriere si leasing operational de echipamente de transport terestru (exclusiv autoturismele), fara soferi:
-motociclete, caravane si autovehicule pentru campare etc.
-vehicule de cale ferata
Aceasta clasa include de asemenea:
-închirierea de containere de locuit sau utilizabile ca birouri
-închirierea de animale (de exemplu. herghelii, cai de curse)
-închirierea de containere
-închirierea de paleti

Aceasta clasa exclude:
-închirierea de biciclete, vezi cod CAEN 7721
-închirierea de masini si echipamente agricole si forestiere, vezi cod CAEN 7731
-închirierea de masini si echipamente de constructii si lucrari de geniu civil, vezi cod CAEN 7732
-închirierea de masini si echipamente de birou, inclusiv calculatoare, vezi cod CAEN 7733

Multumesc frumos de raspuns insa nu cred ca e ceea ce am eu nevoie. La evenimente indiferent de ceea ce se inchiriaza va avea si un operator
Constantin Vera a scris:

Buna ziua,

Cod CAEN 7739 Activitati de închiriere si leasing-ul altor masini, echipamente si bunuri tangibile

Aceasta clasa include:
-servicii de închiriere si leasing operational, al altor masini si echipamente care sunt utilizate în general drept mijloace de productie de catre întreprinderi, fara operatori:
-motoare si turbine
-masini unelte
-utilaje de expoatare miniera si petroliera
-echipamente profesionale de radio, televiziune si comunicatii
-echipamente pentru productia cinematografica
-echipamente de masura si control
-alte masini de uz stiintific, comercial si industrial
-servicii de închiriere si leasing operational de echipamente de transport terestru (exclusiv autoturismele), fara soferi:
-motociclete, caravane si autovehicule pentru campare etc.
-vehicule de cale ferata
Aceasta clasa include de asemenea:
-închirierea de containere de locuit sau utilizabile ca birouri
-închirierea de animale (de exemplu. herghelii, cai de curse)
-închirierea de containere
-închirierea de paleti

Aceasta clasa exclude:
-închirierea de biciclete, vezi cod CAEN 7721
-închirierea de masini si echipamente agricole si forestiere, vezi cod CAEN 7731
-închirierea de masini si echipamente de constructii si lucrari de geniu civil, vezi cod CAEN 7732
-închirierea de masini si echipamente de birou, inclusiv calculatoare, vezi cod CAEN 7733