Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... desfiintare sas acces trecere hala productie - depozit
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

desfiintare sas acces trecere hala productie - depozit

Desfiintarea unui sas acces (50 mp cu usi glisante) hala productie - depozit, mentionat in scenariu securitate la incendiu, presupune actualizare scenariu si autorizatie incendiu?
Inainte de a desfiinta SAS-ul trebuie sa obtineti avizul ISU-psi, obligatoriu. Personal nu cred sa obtineti avizul, daca in materialul cu riscuri profesionale este nominalizat si evaluat riscul de incendiu si/ sau explozie si/sau combustie. SAS-ul are rol sa nu se propage un eventual incendiu dintr-o parte in alta. Daca veti obtine avizul trebuie actualizate scenariul la incendiu si autorizatia PSI.