avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Stabilire deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Stabilire deducere personala

Buna ziua,

M-ar interesa daca in cazul unui angajat care intr-o luna are cateva zile de concediu medical 09 de ingrijie copil bolnav se ia in considerare indemnizatia primita pentru acest tip de cm la calculul deducerii personale?
Cel mai recent răspuns: Diana_B , utilizator 13:36, 4 Martie 2020
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical mai mare de 183 de zile dumitrusimona dumitrusimona Am o mare problema. Am in data de 17.01.2012 183 zile ( zile de concediu medical cumulate in ultimile 12 luni) In cele 183 zile exista si zile de concediu ... (vezi toată discuția)
Concediu medical ingrijire copil bolnav cu varsta de 2 ani si 2 luni miranic miranic Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca medicul de familie imi poate elibera concediu medical pentru ingrijirea fetitei mele care are 2 ani si 2 luni si a fost ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de risc maternal gabrielaando gabrielaando Buna ziua, ma aflu in concediu de risc maternal iar angajatorul mi-a oprit din indemnizatie: 1. somaj 0,5% 2. CAS 10,5% 3. Impozit Din cate m-am ... (vezi toată discuția)