avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vouchere de vacanta

Buna ziua ! Daca anul acesta voi primi vouchere de vacanta , pentru anul 2020-2021, si inainte de sfarsitul anului (luna Decembrie), voi iesi la pensie, cum se procedeaza cu voucherele de vacanta?
Ultima modificare: Duminică, 23 Februarie 2020
ancutacostel, utilizator
Cel mai recent răspuns: oana_tudorie , utilizator 17:40, 22 Iunie 2020
La sfârșitul perioadei de valabilitate, la data stabilită de angajator sau la data încetării raporturilor de muncă, beneficiarul are obligația să restituie angajatorului voucherele de vacanță pe suport hârtie acordate pentru anul în curs și neutilizate ori necuvenite, potrivit prevederilor legale.
Mulumesc pentru raspuns dar, daca le-am utilizat pe toate in vacanta de vara 2020 cum procedez, restitui banii inapoi ?
Bună ziua,

Va rog sa ma ajutați și pe mine cu un răspuns la următoarea situatie
Sunt în concediu de creștere copil din 1.04.2020, Compania la care lucrez a început distribuirea voucherelor de vacanta pentru anul 2019 în luna iunie 2020.
Eu nu am beneficiat de aceste vouchere pe motiv " contract suspendat".
Va rog sa mi spuneți dacă au procedat corect și dacă am vreo posibilitate legala de a beneficia de aceste vouchere.
Mulțumesc
Ultima modificare: Luni, 22 Iunie 2020
oana_tudorie, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vouchere de vacanta 2020 ancutacostel ancutacostel Buna ziua. Daca primesc vouchere de vacanta in 2020, cu valabilitate: Iunie 2020-Iunie 2021, ele se dau pentru anul calendaristic 2020 ? Ce se intampla daca ... (vezi toată discuția)
Masa si cazare - pentru vouchere ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Unitatea noastra urmeaza sa distribuie la salariati voucherele de vacanta. Fiecare salariat trebuie sa spuna daca doreste sa primeasca sau nu ... (vezi toată discuția)
Vouchere de vacanta danuta67 danuta67 suntem institutie publica. Am acordat in luna noiembrie vouchere de vacanță pe suport de hârtie. Știm că valabilitatea lor este de 1 an de la data ... (vezi toată discuția)