Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua

O întrebare .la o alcoolemie de 0,62în aieru expirat nu trebuie sa iasă undeva la dublu.la .în sînge mia ieșit 1.50la prima și 1.35 la a doua ,nu vi se pare cam mult am băut 5.6 beri
Valoarea alcoolemiei in sange este relativ dubla.

Daca aveti dubii in ceea ce priveste valoarea determinata si s-au prelevat doua probe biologice de sange, puteti solicita o expertiza medico-legala.

Puteti uza de procedura simplificata a recunoasterii invinuirii,conform art. 396 , alin .10 din Codul de procedura penala.

Limitele de pedeapsa sunt reduse cu 1/3 , in cazul inchisorii si 1/ 4 in cazul amenzii penale.