Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum aflăm numele personalului medical de la Salvare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum aflăm numele personalului medical de la Salvare

Numele personalului medical posibil implicat intr-un caz de malpraxis il obtine Comisia de monitorizare sau Colegiul medicilor către care se face sesizarea sau trebuie obținut de către reclamat?(fac precizarea că Serviciul Ambulanță nu pune aceste date la dispoziția familiei pacientului invocând confidențialitatea din Legea 46/2003., Dacă pacientul a decedat cum se pot obține datele necesare depunerii unei sesizări de malpraxis?)
Apartinatorii ,rudele,prin reprezentant legal=avocat au dreptul sa solicite oficial autoritatilor in drept pentru comunicare date relevante
Nu mai deschideti aceeasi discutie in mai multe sectiuni de forum.
Ati primit deja raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Instanta de judecata poate solicita serviciului de ambulanta sa nominalizeze persoanele.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Va multumesc, daca răspundeați asa de prima data, nu mai deschideam intrebari ulterioare. Va multumesc, deci doar daca acționez în judecată pot afla numele? Dar, în acest caz, pe cine acționez în judecată daca in prealabil nu cunosc numele ??
Cornelissa, utilizator
Puteti actiona in instanta serviciul de salvarea. Anterior este bine sa cereti in scris sa va precizeze numele celor care s-au deplasat.
Banuiesc ca nu ati citit cu atentie link-ul indicat de mine in mesajul anterior.