Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mai pot face ceva? - țeapă auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mai pot face ceva? - țeapă auto

Salut. Acum o saptamana am luat o masina, prima mea masina, de pe olx.

M-am intalnit cu asa-zisul proprietar, am vazut masina, mi-a zis că masina a fost adusa de el din Germania, că are dubla cetatenie... invatase lectia pe de rost. Masina are numere rosii provizorii. Pe brieful mare e trecut x proprietar, pe cel provizoriu altul. A zis că poate oricine sa ia numere rosii. Actul de vanzare este intre mine si y, dar intre proprietarul de pe brief si el nu am act de vanzare si ma tot duce cu vb că mi-l dă, că îl are etc.

Am luat teapa, stiu, dar mai pot face ceva?

- nu mai scrieți cu k și cu prescurtări! -
Manuela Rășină, administrator
Faceți o plângere penală pentru înșelăciune.
posibil sa fiti luat teapă, era bine daca v-ati fi dus cu vanzatorul masinii la un birou copiat acte, acolo persoana care facea actele de instrainare a masinii, verifica actele de vanzare a masinii, si daca ceva era in neregula, nu ar fi trecut la procedarea de intocmire a actelor de vanzare-cumparare. In felul acesta, erati sigur ca nu ati luat teapa.