Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proprietate privata.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proprietate privata.

Buna ziua! O intrebare delicata. Detin un loc de parcare proprietate privata ( terenul este proprietatea mea pentru care platesc taxe si impozite, delimitat cu vopsea), iar cand ajung acasa, gasesc o alta masina parcata, fara numar de telefon in geam. Cum rezolv situatia si cui ma adresez? Multumesc!
În mod normal Politia Comunitară ar putea aplica sancțiuni în.astfel de cazuri.
Se deplaseaza doar in cazul in care locul de parcare este inchiriat de la primarie. Al meu fiind proprietate privata, nu intra in competenta lor. Asta spun ei! Exista baza legala in care ei sunt obligati sa vina?
Sesizati oficial politia teritoriala