avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara, este posibil sa se faca mostenirea daca la tribunal nu s a dat motivarea, exista doar minuta. Poate partea adversa sa faca mostenirea si sa intre in posesia bunurilor/ banilor? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 23:28, 3 Martie 2020
Buna seara,
Sunteti sigura ca nu s-a facut motivarea si nu s-a si legalizat?
Daca este asa atunci NU dar va sugerez sa mergeti la arhiva sa vedeti despre ce este vorba.


Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Sunteti sigura ca nu s-a facut motivarea si nu s-a si legalizat?
Daca este asa atunci NU dar va sugerez sa mergeti la arhiva sa vedeti despre ce este vorba.

Buna seara, sunt absolut sigura, motivarea nu a iesit( avocatul a verificat chiar ieri)iar partea adversa deja a ajuns la banca cu mostenirea pentru a ridica sumele de bani .Nu inteleg de ce, si ce se intampla, stiam ca dupa ce se da motivarea atunci se poate face o mostenire!
Buna seara,
Ma indoiesc ca banca le va da ceva bani. SPER!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare comunicare Gloria83 Gloria83 Buna ziua. Am avut un proces pe care l-am castigat, ulterior partea adversa a facut recurs. L-am castigat si pe acesta. Instanta obliga partea adversa ... (vezi toată discuția)
Hotarare pronuntata in calea de atac a apelului si necomunicata imbroserv imbroserv Pe data de 10.01.2012 sa judecat termenul si s-a dat solutionare la apel. Nu am primit pana astazi comunicarea solutionarii desi au trecut 3 luni de ... (vezi toată discuția)
Caile de atac si comunicarea hotararilor civile Nătăfleț Nătăfleț Buna ziua, Situatia: Reclamant in proces de divort cu minori. (fond) Am facut apel, a fost respins ca nefondat in noiembrie 2019. (fara motivare) Mai ... (vezi toată discuția)