Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara, este posibil sa se faca mostenirea daca la tribunal nu s a dat motivarea, exista doar minuta. Poate partea adversa sa faca mostenirea si sa intre in posesia bunurilor/ banilor? Multumesc.
Buna seara,
Sunteti sigura ca nu s-a facut motivarea si nu s-a si legalizat?
Daca este asa atunci NU dar va sugerez sa mergeti la arhiva sa vedeti despre ce este vorba.

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Sunteti sigura ca nu s-a facut motivarea si nu s-a si legalizat?
Daca este asa atunci NU dar va sugerez sa mergeti la arhiva sa vedeti despre ce este vorba.

Buna seara, sunt absolut sigura, motivarea nu a iesit( avocatul a verificat chiar ieri)iar partea adversa deja a ajuns la banca cu mostenirea pentru a ridica sumele de bani .Nu inteleg de ce, si ce se intampla, stiam ca dupa ce se da motivarea atunci se poate face o mostenire!
Buna seara,
Ma indoiesc ca banca le va da ceva bani. SPER!