avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mijloc Fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mijloc Fix

Buna ziua,

Imi spuneti va rog daca s-a modificat valoarea unui mijloc fix de 1800 ron?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 19:34, 10 Decembrie 2009
nu s-a modificat , este in vigoare
HOTÃRÂRE nr.105 din 31 ianuarie 2007 privind stabilirea valorii de intrare a mijloacelor fixe , publicata in M.Of. nr. 103/12 feb. 2007.
Potrivit art.1 alin.1, ]ncepând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, valoarea minimă de intrare a mijloacelor fixe stabilită în condiţiile art. 3 alin. 2 lit. a) din Legea nr. 15/1994 privind amortizarea capitalului imobilizat în active corporale şi necorporale, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, este de 1.800 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea minima a mijloacelor fixe jevelson jevelson Cautam astazi ceva pe net si din greseala am dat de un act normativ publicat pe 12.02.2007 prin care se spunea ca valoarea minima la mijloace fixe este de ... (vezi toată discuția)
Amortizare laptop ContSters166949 ContSters166949 Buna Ziua, Desfasor activitatea de administrare de imobile pe baza de comision sau contract si vreu sa imi achizitionez un laptop. Care este suma maxima pe ... (vezi toată discuția)
Mijloace fixe LAZAROVICI ALINA LAZAROVICI ALINA Buna ziua, am nevoie si eu de o lamurire cu privire la mijloacele fixe care acum 4 ani erau considerate mijlace fixe avand o valoare de peste 1500, insa in ... (vezi toată discuția)