Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mijloc Fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mijloc Fix

Buna ziua,

Imi spuneti va rog daca s-a modificat valoarea unui mijloc fix de 1800 ron?

Multumesc
nu s-a modificat , este in vigoare
HOTÃRÂRE nr.105 din 31 ianuarie 2007 privind stabilirea valorii de intrare a mijloacelor fixe , publicata in M.Of. nr. 103/12 feb. 2007.
Potrivit art.1 alin.1, ]ncepând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, valoarea minimă de intrare a mijloacelor fixe stabilită în condiţiile art. 3 alin. 2 lit. a) din Legea nr. 15/1994 privind amortizarea capitalului imobilizat în active corporale şi necorporale, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, este de 1.800 lei.