avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata stimulent insertie

Buna ziua.
Plata stimulentului de insertie se face pentru luna in curs sau pentru luna anterioara?
Daca sotul nu isi ia acea luna pentru crestere copil este suficient sa ma intorc cu 2 luni inainte de implinirea a 2 ani sau trebuie cu 3 luni pt a acoperi si luna acea pe care sotul nu o ia?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:03, 5 Martie 2020
Cu 3 luni pentru a acoperi si acea luna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent inserție Yo_ony Yo_ony Pentru a beneficia de stimulentul de inserție este suficient daca mă întorc cu 60 zile înainte ca, copilul să împlinească 2 ani, sau trebuie cu 90 zile ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie cafeaculapte cafeaculapte Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce trebuie sa fac si de ce acte am nevoie sa renunt la concediu crestere copil si sa primesc stimulentul de insertie. Incep ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil Vicky82 Vicky82 Stimulentul de insertie (650 lei)care i se acorda mamei daca se intorce la 22 luni ale copilului la munca si care se plateste pana face copilul 3 ani este ... (vezi toată discuția)