Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata stimulent insertie

Buna ziua.
Plata stimulentului de insertie se face pentru luna in curs sau pentru luna anterioara?
Daca sotul nu isi ia acea luna pentru crestere copil este suficient sa ma intorc cu 2 luni inainte de implinirea a 2 ani sau trebuie cu 3 luni pt a acoperi si luna acea pe care sotul nu o ia?
Multumesc
Cu 3 luni pentru a acoperi si acea luna.