Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum găsesc un avocat care să mă reprezinte pe mine .
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum găsesc un avocat care să mă reprezinte pe mine .

De ceva vreme caut un avocat care să poată să mă ajute într-un caz de ieșire din indiviziune dar care să nu poată fi influențat și să poată fi corect cu mine . Știu că pare ciudat dar așa este situația mea deoarece partea cealaltă este susținută de cineva cu influențe atât de mari încât orice avocat sau orice persoană la care am apelat era clar împotriva intereselor mele legitime deși eu plăteam onorariul . Crede vre-un domn sau doamnă avocat că poate să colaboreze corect cu mine ? Am văzut criminali apărați de avocați si nu îmi vine să cred că pentru mine pare aproape imposibil . Să nu creadă nimeni că glumesc . Exact așa stau lucrurile. Cine nu crede ce scriu aici poate încerca . Sper să găsesc o soluție. Cu mulțumiri.
poate nici nu aveti nevoie de avocat..poate problema e la dvs si nu la avocat.
ce aveti de impartit si cu cine ?
Incercati sa angajati avocat din alt judet.
Coruptia poate fi extrem de mare i .provincie si doar avocatii excesiv de duri din alte judete va pot ajuta.
Avocatii locali se pot teme si asa este de regula in provincie deoarece nu le dati bani care sa le asigure 20 de ani de trai...si pot avea probleme ulterioare deosebit de serioase...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat