Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitor

Cum pot încheia un contract de vinzare -cumpărare de imobile ,prin care sa stipulez ca pe timpul vieți sa fiu îngrijit de către o persoană (nepot-nepoata-sau altcineva) la care după ce eu no sa mai fiu sa poata beneficia de proprietatea in care eu am locuit. Fără ca alte persoane sa poata ataca un titlu de proprietate?..
Incheiati un contract cu clauza de întreținere în care se vor stipula obligatiile intretinatorului ,O sumă de bani lunară,cumpararea de alimente medicamente,îngrijire medicală ,acoperirea utilităților etc.
Mergeti la notar.
De atacat se poate ataca orice act in justitie.
Se poate încheia un contract de întreținere. Dacă ceea ce doriti este sa fiti ingrijit.
Un contract de vânzare cumpărare presupune achitarea unui preț, nu îngrijire.