Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperarea banilor de la o societate de turism.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperarea banilor de la o societate de turism.

În luna ianuarie 2020 am depus la o firma de turism vaucere de vacanță în valoare de 1450 lei nu însă nu au făcut nici o rezervare nicăieri cu toate ca reprezentantul firmei a promis ca se rezolvă. Intre timp am văzut ca firma este închisă deoarece patronul a decedat. Am găsit totuși intr_o zi pe soția acestuia și secretara la firma care mi_au spus ca nu îmi dau nici vaucere le înapoi nici banii și să nu o mai deranjez ca mă dau in judecata .Cum pot sa_mi recuperez banii.
silicaru, utilizator
Notificati firma respectiva prin avocat sau/si executor judecatoresc.
Apoi daca refuza o chemati in instanta.
Cu titlul obtinut o puteti executa silit.
Notificare cu termen de plata 15 zile si daca nu platesc actiune in instanta.