Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adunarea generală anuală
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adunarea generală anuală

În condițiile medicale actuale se mai pot organiza adunările generale anuale?
trecem in online si cu aceste adunari generale !
S-a convocat adunarea generală anuală, din lipsă de cvorum s-a reconvocat în termenul legal dar fiindcă ”ceva” nu a convenit membrilor comitetului executiv, s-a anulat adunarea și au anunțat că va fi re-reconvocată. Totuși, legea 196/2018 nu prevede o astfel de adunare generală, re-reconvocată. Credeți că se procedează în spirtul legii?
da, se procedeaza in spiritul legii - e vorba de legea privind starea de urgenta ! Doar a fost votata in aceasta saptamana !
Culmea este că s-a re-reconvocat săptămâna viitoare... Chiar mi se pare total aberant.
Haideți să ne potolim cu aceste întâlniri până trecem de pandemie. Decretul dat ieri limitează orice adunare mai mare de 3 persoane.

Cred ca focusul în această perioadă ar trebui sa fie promovarea plăților online a tuturor furnizorilor si încasarea intretinerii.