avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie fara preaviz - bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie fara preaviz - bugetar

Este posibil sa imi dau demisia fara a mai fi nevoie sa mai treaca nu stiu cate zile de preaviz?
Demisia trebuie motivata, sau e suficienta informarea angajatorului despre intentia mea de a parasi acel loc de munca?
Sunt alte conditii in cazul in care indeplinesc functia de director al unui departament al institutiei?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: dust_in_the_wind , utilizator 15:57, 12 Iulie 2006
Ce se intampla cu CIM pe perioada preavizului? Poate el inceta din alte motive (ma gandesc ca angajatorul va dori sa puna "bete-n-roate" cu orice chip)? Se poate lua CO pe durata preavizului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie cu sau fara preaviz? Florentina Mihaela Florentina Mihaela Fiica mea este studenta si a lucrat in timpul vacantei de vara. A fost angajata cu contract de munca full time pe o perioada determinata de 3 luni. Cele 3 luni ... (vezi toată discuția)
Demisie bibipopescu bibipopescu Daca un angajat isi scrie demisia, iar angajatorul i-o aproba la zi, cu ce articol i se poate desface contractul de munca? art.55 B-acordul partilor sau ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz kardia28 kardia28 Buna ziua. Doresc sa demisionez in ziua in care legal trebuie sa ma intorc la servici dupa concediul de maternitate.Problema e ca nu vreau si nu pot sa stau ... (vezi toată discuția)