Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Indemnizație maternitate afectata de Covid-19?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Indemnizație maternitate afectata de Covid-19?

Bună seara,
Sunt in prenatal din data de 1 februarie 2020 și pe 6 aprilie am programata operația de cezariana.
În urma crizei naționale declarate, angajatorul meu suspendă pentru toți angajații contractele de muncă, bagandu-i în concediu fără plata.
Va rog spuneți-mi dacă acest lucru ma afectează și pe mine? Și eu voi avea parte de același tratament?
Dacă da, cum ma afectează acest lucru în postnatal și respectiv în CCC?
Va mulțumesc anticipat!
Nu vă poate afecta , fiindcă contractul dumneavoastră e suspendat deja, deci trebuie să vă plătească concediul respectiv.
Mulțumesc frumos!

jurist2020 a scris:

Nu vă poate afecta , fiindcă contractul dumneavoastră e suspendat deja, deci trebuie să vă plătească concediul respectiv.