avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 19/2020
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 19/2020

Am si eu o intrebare , daca Legea 19/2020 prevede dreptul unui parinte de a sta acasa si sa beneficieze de 75 %, dar in cazul in care in decretul privind starea de urgenta la art. 32 este interzis poentru personalul medical de a beneficia de disp, legii 19/2020, in consecinta daca ambii parinti lucreaza in sanatatate, atunci nici unul nu poate sta acasa pe perioada starii de urgenta.
Si atunci care dintre ei berneficieaza de majorarea a 75 din leafa?
multumesc

Alte discuții în legătură

Majorare 75% pentru personalul mai Mariusik84 Mariusik84 Buna seara! Practic ce inseamna majorare cu 75% pentru personalul MAI care nu poate sta acasa cu copiii? Multumesc! (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Buna seara, va rog o angajata a beneficiat in perioada 01.04 - 17.04,de zile libere potrivit prevederilor Legii 19/2020, zilele libere platite pentru copil. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie 75% personal m.a.i Vasiliu Florentina Vasiliu Florentina Buna seara,daca eu lucrez in M.A.I si sotul lucreaza in Belgia si am un copil de 6 ani beneficial de 75% indemnizatie daca merg incontinuare la munca? Va ... (vezi toată discuția)