Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... mod plată contribuție de participare la eveniment
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

mod plată contribuție de participare la eveniment

Un ONG organizează un eveniment la care participanții vor plăti contribuții bănești pentru acoperirea cheltuielilor de organizare ( masa în principal, precum și transportul formatorilor). O patre din participanți aparțin altui ONG. Poate acest din urmă ONG să achite contribuția pentru membrii săi? Sau trebuie fiecare participant individual? Mulțumesc.
Orice e posibil!
pot participantii si sa plateasca individual dar poate la fel de bine si persoana juridica din partea careia participa , daca statutul ei permite asta, poate sa suporte cheltuielile lor de participare. Atentie cum incadrati dpdv fiscal acele "contributii"!