Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Documente angajatori pentru munca la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Documente angajatori pentru munca la domiciliu

Bună ziua!
Lucrez într-o firmă privată și odată cu instituirea stării de urgență ni s-a comunicat pe cale orală că vom lucra de acasă.
Întrebarea mea este următoarea:
Nu ar fi trebuit să fim înștiințați și noi angajații printr-o hârtie scrisă că urmează să lucrăm de acasă?
Știu că la instituțiile statului s-a făcut această hârtie cu angajații care vor lucra de acasă,și fiecare a semnat în dreptul numelui său.
Firmele private sunt și ele obligate să facă același lucru sau este valabil doar pentru instituțiile statului?
Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Detalii gasiti aici
[ link extern ]