avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Documente angajatori pentru munca la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Documente angajatori pentru munca la domiciliu

Bună ziua!
Lucrez într-o firmă privată și odată cu instituirea stării de urgență ni s-a comunicat pe cale orală că vom lucra de acasă.
Întrebarea mea este următoarea:
Nu ar fi trebuit să fim înștiințați și noi angajații printr-o hârtie scrisă că urmează să lucrăm de acasă?
Știu că la instituțiile statului s-a făcut această hârtie cu angajații care vor lucra de acasă,și fiecare a semnat în dreptul numelui său.
Firmele private sunt și ele obligate să facă același lucru sau este valabil doar pentru instituțiile statului?
Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:44, 22 Martie 2020
Detalii gasiti aici
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In legatura cu oug 132/2020, referitor la art. 6 care prevede ... icealin icealin In legatura cu OUG 132/2020, referitor la art. 6 care prevede sprijin financiar de 2500 lei pentru angajatii care au lucrat in regim de telemunca in perioada ... (vezi toată discuția)
Ce pot face? Patran Patran Pot fi concediat fara a fi informat ca se desființează postul desii angajatorul a angajat o altă persoană pe postul meu ? Am nevoie urgentă de ajutorul ... (vezi toată discuția)
Control medicina muncii pentru reintoarcerea din ccc dragos.b65 dragos.b65 Buna ziua! Sotia urmeaza sa se intoarca la serviciu pe 6 aprilie. Saptamana viitoare are programat controlul . In conditiile actuale, e vreo derogare cu ... (vezi toată discuția)