avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj tehnic - pensionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj tehnic - pensionar

In cadrul companiei este angajat un pensionar ( are dreptul sa cumuleze pensia cu salariul - pensionar limita de varsta).
Intrebarea mea este : atata timp cat toti angajatii companiei vor beneficia de somaj tehnic , va beneficia si pensionarul nostru ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:52, 23 Martie 2020
Va beneficia si persoana care are calitatea de pensionar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj tehnic urmat de pensionare anticipata ciprianr ciprianr Buna ziua, As dori sa stiu daca o persoana poate beneficia de somaj tehnic, ca apoi sa poata beneficia de pensie anticipata. Avem urmatorul scenariu: ... (vezi toată discuția)
Somajul tehnic vanatorul vanatorul Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca un angajat care este si pensionar pentru limita de varsta, poate fi trimis in somaj tehnic si deasemenea daca o persoana ... (vezi toată discuția)
Somaj pentru pensionar cu cim tina_gemeni tina_gemeni Buna ziua. Am 63 ani si sunt angajata cu contract de munca pe perioada nedeterminata, dar sunt si la pensie de limita de virsta. E posibil sa ma dea afara. In ... (vezi toată discuția)