Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj tehnic - pensionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj tehnic - pensionar

In cadrul companiei este angajat un pensionar ( are dreptul sa cumuleze pensia cu salariul - pensionar limita de varsta).
Intrebarea mea este : atata timp cat toti angajatii companiei vor beneficia de somaj tehnic , va beneficia si pensionarul nostru ?
Va beneficia si persoana care are calitatea de pensionar.