Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... CSU Companii Mari
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

CSU Companii Mari

Buna ziua, am si eu o intrebare.
Companiile Mari ce reduc activitatea ca urmare a efectelor epidemiei COVID-19 și nu au capacitatea financiară de a achita plata tuturor salariilor angajaților lor, printre actele ce trebuie depuse in vederea acordarii indemnizatiei, trebuie sa aiba si CSU sau acesta e necesar numai la IMM-uri?
Din cate vad dosarul de somaj tehnic trebuie sa cuprinda Hot AGA, referat de justificare si motivare a intreruperii temporare a activitatii si decizia angajatorului de somaj tehnic, comunicata salariatilor. Mai e nevoie si de altceva?
Frantzy16, utilizator
Acel certificat nu este decat pentru decontarea sumelor de catre AJOFM... certificatul este pentru angajaoriit care întrerup activitatea total sau parțial în baza deciziilor emise de autoritățile publice competente potrivit legii, pe perioada stării de urgență decretate.