Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU FARA SALARIU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU FARA SALARIU

Buna ziua,
cate zile de concediu fara salariu,are voie un salariat?
va multumesc
Codul Muncii nu prevede o durata maxima a concediului fara plata.

Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.

Astfel, durata CFP poate fi de o saptamana, o luna. etc.