Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... depunere formulare AJOFM
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

depunere formulare AJOFM

Buna ziua.Cum procedam cu depunerea,formularelor mai exact a anexelor 1, 2 si 3 din OUG 30/18.03.2020 publicata in MO 231/21.03.2020 dupa caz.Se depun exclusiv,prin posta electronica?Cum vor fi respectate in acest caz politica datelor cu caracter personal ,mai ales la anexa nr.3,:lista salariatilor care vor beneficia de indemnizatia prevazuta la art.XI ale OUG 30/2020?Vom avea instructiuni,sau sunt deja publicate ?Si daca nu sunt publicate,unde si cand vor fi publicate?
În vederea acordării sumelor necesare plății indemnizației prevăzute la art. XI alin. (1) angajatorii depun, prin poșta electronică, la agențiile pentru ocuparea forței de muncă județene, precum și a municipiului București, în raza cărora își au sediul social, o cerere semnată și datată de reprezentantul legal, întocmită conform modelelor prevăzute în anexele nr. 1 și 2 la prezenta ordonanță de urgență, însoțită de lista persoanelor care urmează să beneficieze de aceasta indemnizație, asumată de reprezentantul legal al angajatorului, întocmită conform modelului prevăzut în anexa nr. 3. (art.XII alin.1 OUG 30/2020)