avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norme metodologice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norme metodologice

Buna ziua,

As dori daca puteti sa imi trimiteti normele metodologice din 07.04.2004 de aplicare a OUG 96/ 2003, deoarece nu le gasesc.

Va multumescX-(
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:02, 12 Decembrie 2009
Este vorba despre Hotararea de Guvern nr. 537 din 7 aprilie 2004 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 96/2003 privind protectia maternitatii la locurile de munca, publicata in Monitorul Oficial nr. 378 din 29 aprilie 2004.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea
Le gasiti aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Text de lege sau interpretare ContSters74711 ContSters74711 Buna ziua, Am gasit textul de mai jos pe mai multe site-uri de discutii legate de concediul de maternitate.Ma intereseaza daca acesta este un text de lege sau ... (vezi toată discuția)
Oblgativitatea reprimirii salariatului pe acelasi post? vgv vgv Buna ziua! Am un caz : un sal care a beneficiat de indemnizatie pt crestere copil pana la varsta de doi ani .Pe 15.11.2006 copilul implineste 2 ani iar eu ... (vezi toată discuția)
Legislatie protectia maternitatii + cic boudica boudica Buna seara, Va scriu cu rugamintea de a ma ajuta cu o lista de acte normative care reglementeaza protectia maternitatii si concediul de ingrijire ... (vezi toată discuția)