Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Chirie spatiu
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Chirie spatiu

Buna ziua ,sunt pfa,am inchiriat un spatiu la casa de cultura a sindicatelor.Doresc sa stiu daca pe perioada starii de urgenta trebuie sa mai platesc chiria ,avand in vedere ca nu mai am activitate.Multumesc.
Aveti obligatia de a plati chiria. Mai aveti varianta rezilierii contractului de inchiriere.
Multumesc!
Puteți solicita eliberarea Certificatului de situație de urgență (CSU) și amânarea plății chiriei.
Alexandra Dogaru , Avocat