Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... licitatii publice
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

licitatii publice

As dori sa stiu ce se intampla cu licitatiile publice programate pe perioada starii de urgenta?
Se desfasoara ca si pana acum.
DECI FAPTUL CA E CARANTINA NU AFECTEAZA CU NIMIC SEDINTA DE LICITATIE?
Prin OUG 29/2020 s-a stabilit ca Membrii profesiilor prevăzute la alin. (5) (notari, avocati, executori judecatoresti ...)sunt obligaţi ca, pe perioada instituirii stării de urgenţă, să ia, cu observarea regulilor de disciplină sanitară şi a celorlalte măsuri de protecţie şi prevenţie stabilite de autorităţile competente ca urmare a instituirii stării de urgenţă, măsurile necesare în vederea asigurării continuităţii activităţii.
Evident ca activitatea este afectata si sedintele de licitatie se vor tine in asa fel incat sa se respecte normele edictate pentru prevenirea raspandirii virusului.
Multumesc pentru raspuns! Intrebarea era referitoare la licitaria organizata de o primarie!