Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reducere activitate stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reducere activitate stimulent insertie

Aveți un model de adeverinta de la angajator pt Ajpis, referitoare la reducerea activității pe motivul crizei de coronavirus? Am fost concediata din acest motiv și cei de la Ajpis mi-au cerut adeverință doveditoare de la angajator cum ca și-a redus activitatea. Am nevoie de ea pt a primi stimulentul de inserție pt încă 90 de zole
Adeverinta

Prin prezenta se atesta faptul că, drept urmare a efectelor epidemiei de coronavirus SARS-CoV-2, pe perioada stării de urgență instituite prin Decretul nr. 195/2020 privind instituirea stării de urgență pe teritoriul României, activitatea societatii a fost redusă.

Eliberam prezenta spre a-i fi de folosinta dlui/dnei ........................................ la AJPIS .......

Numele și prenumele administratorului/reprezentantului legal (în clar)
..................................................
Semnătura ............................................
Data .........................