Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca de noapte

Buna ziua,

Intr-o societate, la intervale rare de timp, se efectueaza munca de noapte, cca 2 saptamani/luna.
In contractul Colectiv de Munca este specificat acest lucru.
Intrebarea este, atunci cand se hotaraste sa se lucreze de noapte ( o perioada limitata de timp) trebuie anuntat ITM-ul?
Va multumesc
Este bine sa anuntati si ITM-ul.