avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca de noapte

Buna ziua,

Intr-o societate, la intervale rare de timp, se efectueaza munca de noapte, cca 2 saptamani/luna.
In contractul Colectiv de Munca este specificat acest lucru.
Intrebarea este, atunci cand se hotaraste sa se lucreze de noapte ( o perioada limitata de timp) trebuie anuntat ITM-ul?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:07, 2 Aprilie 2020
Este bine sa anuntati si ITM-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata orelor lucrate pe tura de noapte cadar daniel cadar daniel Buna ziua. Ma numesc Cadar Daniel si lucrez ca si dispecer transporturi la o firma din Oradea in ture de noapte. Intrebarile care ma framanta ar fi ... (vezi toată discuția)
Program de lucru, zile libere consecutive și ore de noapte aba1011 aba1011 Bună seara din nou, Mă adresez la dvs cu o nouă problemă și înainte să discut cu angajatorul sau să fac vreo reclamație la ITM vreau să fiu sigur ... (vezi toată discuția)
Program lucru inegal - sporuri IrinaDu IrinaDu Buna ziua, Lucrez la o companie IT de Outsourcing care isi desfasoara activitatea 24/7. Programul meu este pe ture de la 7 AM la 3:30 PM, de la 3:30 la ... (vezi toată discuția)