Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revizuire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revizuire

Intr-un dosar de partaj(bunuri comune si mostenite) s-a facut apel impotriva sc de la fond,dupa care s-a facut apel la CA competenta si curtea a respins apelul.
Impotriva hotararii CA,in baza art.322,pct.2(dosarul s-a judecat pe vechiul CpC),s-a facut cerere de "Revizuire partiala" care a fost respinsa.
Mai sunt cai de atac?
Va multumesc.
Nu mai exista alte cai de atac ,Oricum cu revizuirea erau sanse minime.Nu se iau la rand toate căile de atac extraordinare dinCod ,o cale de atac se formulează doar daca sunt motive temeinice.
Va multumesc.

Dar cum se interpreteaza aceasta mentiune din CvPC? " Art. 328. -
(1) Hotărârea asupra revizuirii este supusă căilor de atac prevăzute de lege pentru hotărârea revizuită. "