Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu orar zilier
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu orar zilier

Cat e renumeratia pe ora a unui zilier?
Cuantumul remunerației brute orare stabilite de părți nu poate fi mai mic decât valoarea/oră a salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată și se acordă la sfârșitul fiecărei zile de lucru sau la sfârșitul săptămânii.

valoarea/oră a salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată = 13,327 lei/oră