avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie copil stare de urgenta 2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie copil stare de urgenta 2020

Daca mergem de la locuinta proprie, care figureaza in actul de identitate la alta proprietate personala/resedinta in alt judet cu copiii pana in 16 ani au nevoie si ei de declaratie pe propria raspundere?
Cine completeaza aceasta declaratie?
Si cum ar trebuie completata, ce motiv ar trebui bifat pentru declaratia lor?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 09:15, 15 Aprilie 2020
Ar trebui sa gasiti un motiv bune care sa reprezinte urgenta deplasarii, altfel riscati sa va opreasca politia si sa primiti amenda.
Daca aveti gradina...incercati sa bifati partea cu Activitati agricole...
Si cred ca fiecare in parte ar trebui sa completeze aceasta declaratie.
Copiilor pina in 16 ani le completeaza parintii declaratia. Cu semnatura unui parinte.
[ link extern ]
Intrebarea 9.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Aprilie 2020
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Locuita diferita de domicilui Alex.duu Alex.duu Buna ziua, Eu locuiesc impreuna cu sotia la socrii intr-o alta localitate fata de cea de domiciliu din buletin. Daca vreu sa ma deplasez de unde locuiesc in ... (vezi toată discuția)
Plecare de sarbatori dintr-un judet in altul ionela11 ionela11 Buna ziua, As dori sa plec cu trenul maine 16.04.2020 sa stau la parintii mei acasa de paste... , dar problema este ca ei sunt din alt judet. Oare pot ... (vezi toată discuția)
Călătorie Naitsirc75n Naitsirc75n Sunt cetatean român in Bahrain si am viza de lucru pe 2 ani iar sotia si copilul in virsta de 5 luni au viza familie. Saptamana viitoare sotia si copilul vor ... (vezi toată discuția)