Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie copil stare de urgenta 2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie copil stare de urgenta 2020

Daca mergem de la locuinta proprie, care figureaza in actul de identitate la alta proprietate personala/resedinta in alt judet cu copiii pana in 16 ani au nevoie si ei de declaratie pe propria raspundere?
Cine completeaza aceasta declaratie?
Si cum ar trebuie completata, ce motiv ar trebui bifat pentru declaratia lor?
Multumesc
Ar trebui sa gasiti un motiv bune care sa reprezinte urgenta deplasarii, altfel riscati sa va opreasca politia si sa primiti amenda.
Daca aveti gradina...incercati sa bifati partea cu Activitati agricole...
Si cred ca fiecare in parte ar trebui sa completeze aceasta declaratie.
Copiilor pina in 16 ani le completeaza parintii declaratia. Cu semnatura unui parinte.
[ link extern ]
Intrebarea 9.
latka, utilizator