Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverință stagiu cotizare șomaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverință stagiu cotizare șomaj

Bună seara. Ma puteți lamuri va rog frumos de unde se poate obține anexa nr 7 necesara dosarului pt indemnizația de șomaj având în vedere ca am avut mai mulți angajatori și îmi este imposibil sa dau de unii dintre ei pentru a obține aceasta adeverință. Exista vreo varianta? Mulțumesc frumos
Adresati-va organelor fiscale teritoriale subordonate Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

În cazul în care persoana se prezintă cu adeverința de venit eliberată, conform prevederilor legale, de către organele fiscale teritoriale subordonate Agenției Naționale de Administrare Fiscală, inclusiv prin intermediul spațiului privat virtual, reglementat prin Procedura de comunicare prin mijloace electronice de transmitere la distanță între Agenția Națională de Administrare Fiscală și persoanele fizice, aprobată prin Ordinul ministrului finanțelor publice nr. 1.154/2014, cu modificările și completările ulterioare, în scopul acordării drepturilor și măsurilor de stimulare prevăzute de lege, agențiile pentru ocuparea forței de muncă județene, respectiv a municipiului București, sunt obligate să o accepte.