Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... GEAM BAIE
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

GEAM BAIE

Salut!am si eu o intrebare si anume se poate sa pun geam mat la baie?eu am intre casa mea si gardul vecinului distanta de 60 cm,va multumesc!
Buna seara,
E chiar obligatoriu!
Art. 616 Fereastra de lumină
Dispoziţiile art. 615 nu exclud dreptul proprietarului de a-şi deschide, fără limită de distanţă, ferestre de lumină dacă sunt astfel construite încât să împiedice vederea spre fondul învecinat.
Multumesc frumos pt rasp,
Sa inteleg ca pot pune un gemulet micut tip foarfeca mat voiam doar pt aierisire va multumesc frumos!
Este legal daca pun?
Este legal,
Va multumesc frumos!