Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Incasari intretinere bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Incasari intretinere bloc

Cum se fac plati la intretinere la bloc in aceasta perioada cu pandemie ? Asociatia are cont bancar afisat pe listele de intretinere , dar pe care unii locatari nici nu il iau in seama, dorinta lor fiind sa plateasca direct in caserie si daca se poate sa nu poarte nici manusi nici masca de protectie.
Aveti aici recomandari:

www.avocatnet.ro/forum/discu...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Se pot realiza plati in contul asociatiei de proprietari se poate delega cate un locatar d epe fiecare scara care sa primeasca cotele individuale de intretinere si in loc sa se deplaseze 15-30 de persoane banii sa fie depusi de catre o singura persoana care sa preia chitantele justificative pe care ulterior sa le depuna in cutiile postale
Adică...sa il.contaminam pe.samaritean ca el.s-a oferit...

Nu merge asa...
Ideea este sa nu se contamineze nimeni...as zice eu...si asa recomand...

Ar fi bine sa va uitati in link si sa vedeti ca magazinele au procedat cum am recomandat...
Si au făcut foarte bine...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat