Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Ajutor IMM
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Ajutor IMM

Buna ziua!

As dori sa imi explice cineva, in termeni cat de cat uzuali, ce inseamna aceasta schema de ajutor al IMM-urilor. Mai exact ce ajutor cert se primeste, si la ce cheltuieli se obliga firma, in mometul in care, ipotetic vorbind, ajutorul s-a obtinut.

Multumesc mult !
Pe scurt, sunt credite pentu investitii sau pentru capital de lucru, garantate intr-o anumita proportie, de stat. Ulterior, creditul trebuie rambursat. Succes!!