Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Despagubire RCA/Casco - incendiu auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Despagubire RCA/Casco - incendiu auto

Vehicul aflat in parcarea casei a luat foc dintr'o cauza necunoscuta inca. Focul s-a propagat spre casa si terasa in urma caruia a fost incendiata casa si distrusa.
Masina era noua, avand si RCA si CASCO.
Rca/Casco are obligatia sa despagubeasca si pagubele daunate casei sau trebuie facuta o actiune in instanta companiei auto?(FORD)
Cititi cu mare atenție contractele de asigurare Pe asigurarea RCA nu puteți să vă bazați. Asigurarea RCA plîtește daunele produse terților în urma unui accident de circulație. Nu este cazul dvs.