Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... sanatatea si securitatea in munca in contextul ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

sanatatea si securitatea in munca in contextul epidemiei de covid 19

Buna ziua! As dori sa ma lamuriti si pe mine daca o institutie publica cu peste 80 angajati, este obligata sa aiba un medic de medicina muncii sau un furnizor extern de servicii de medicina muncii si care este baza legala in aceasta materie.Referitor la asigurarea de masti si manusi de protectie este obligat angajatorul sa asigure aceste materiale si in ce cantitate zilinica?
Multumesc
multumesc