Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neprezentarea la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neprezentarea la locul de munca

Buna ziua,
Un angajat dupa incetarea de suspendare a CIm ului , daca nu se prezinta la locul de munca il pot sanctiona disciplinar (cu respectarea prev art 248-251 C.Muncii ) ?
Cate zile nemotivate trebuie sa aiba ca sa-i desfac CIM ul?
Tmei de dretp pentru neprezetare la locul de munca va rog?
Sigur ca puteti.
Cate zile nemotivate ar trebui sa aiba salariatul......depinde de cum s-a prevazut in Regulamentul intern.
Respectati procedura cercetarii disciplinare.
Desfacerea disciplinara a c.i.m. are ca temei de drept art.61 lit.a C.mun.
Ok, dar daca nu este prevazut in regulamentul intern, numarul de zile nemotivate? atunic ce fac?
Unde legea nu prevede , judecatorul nu distinge ... modificati Reg. Intern