avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare CFP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare CFP

Buna ziua,
am un angajat cu contract suspendat pentru CFP(interes personal) in perioada 25.03.2020-15.05.2020. Angajatul doreste sa revina la munca incepand cu data de 11.05.2020.
Data sfarsit suspendare este data de 10.05.2020 si incetez suspendarea contractului cu data de 11.05.2020?
In Revisal ar trebui sa operez astazi incetarea?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:53, 8 Mai 2020
Data sfarsit suspendare = 10.05.2020 = data incetarii suspendarii contractului

In Revisal puteti opera astazi incetarea.
Ultima modificare: Vineri, 8 Mai 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data sfarsit suspendare cim si data incetare suspendare Diaconescu Irina Diaconescu Irina Buna ziua, Avem o angajata care doreste sa-si reia activitatea dupa ce, timp de aproape 2 ani, a stat in CIC. Doreste sa revina la serviciu maine, 12. ... (vezi toată discuția)
Transmiterea in revisal PaulaArdelean34 PaulaArdelean34 Buna ziua! Un angajat care este pana vineri inclusiv (29.05.2020) in preaviz. Este ok daca maine 29.05.2020 ii inregistrez in revisal incetarea si la data ... (vezi toată discuția)
Data suspendare cim in revisal 5 alexandra24 alexandra24 Buna ziua,as vrea sa stiu si parerea dvs referitor la ce data incetare trecem in cazul suspendarilorEu am incercat pt cineva de ex. cerere cfp ... (vezi toată discuția)