Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare CFP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare CFP

Buna ziua,
am un angajat cu contract suspendat pentru CFP(interes personal) in perioada 25.03.2020-15.05.2020. Angajatul doreste sa revina la munca incepand cu data de 11.05.2020.
Data sfarsit suspendare este data de 10.05.2020 si incetez suspendarea contractului cu data de 11.05.2020?
In Revisal ar trebui sa operez astazi incetarea?
Multumesc
Data sfarsit suspendare = 10.05.2020 = data incetarii suspendarii contractului

In Revisal puteti opera astazi incetarea.
Cornel Vasile, Consilier juridic