Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... plata impozit pe venit pfa plus transfer titluri de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

plata impozit pe venit pfa plus transfer titluri de valoare

Buna ziua.
Am depus declaratia unica cu veniturile pentru pfa 2019 si estimat 2020 plus veniturile din vazarea unor unitati de fond.
Care este termenul de plata a impozitului pe venit aferent acestei declaratii depuse?
Buna ziua,
Termenul de plata pentru impozitul pe venit aferent anului 2019 este 30.06.2020, iar pentru venitul estimat pe anul 2020 termenul de plata este 15 martie 2021.