Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Pupitru acoperit la geamul apartamentului
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Pupitru acoperit la geamul apartamentului

Buna ziua! Daca in una din camerele apartamentului situat la parter figureaza firma proprie cu activitatea in asigurari, se poate sa construiesc o platforma cu scari in dreptul geamului pentru a-mi desfasura activitatea la geam, in conditiile impuse de actuala pandemie covid-19? Este legal sau ce am nevoie pentru a fi legala situatia expusa?
Este greu de crezut ca locatarii din condominiu vor accepta " o platforma cu scari in dreptul geamului"

ynocentta a scris:

Este greu de crezut ca locatarii din condominiu vor accepta " o platforma cu scari in dreptul geamului"

Daca nu e o zona de circulație și dacă platforma nu e "uriașă", mai ales ca e făcută cu scopul de a nu răspândi virusul, locatarii pot fi înțelegători cu o soluție temporară. Dacă suntem oameni și nu mahalagii.
Nu este zona de circulație, momentan e închis cu gardut, vecinii sunt înțelegători, o parte îmi sunt clienți, incerc sa ajung la primărie sa întreb exact, apoi voi scrie și aici poate vor folosi și altora informațiile