Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cui sa ma adresez?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cui sa ma adresez?

Buna ziua.as avea nevoie de un sfat: STIU ca in romania , este mai greu cu legea pt animale,dar ma confrunt cu o problema care pt doar iubitorii de animale ar putea intelege.fostul meu prieten cu mama lui mi-au luat câinele,care l-am cumparat impreuna la cererea mea, si nu imi dau voie sa il vad.
Pe lângă asta ,lucrurile comune avute la fel.din pacate nu am niciun act care sa arate ca lucrurile sunt comune, poate doar niste mesaje rătăcite...insa ce ma deranjează e ca se folosesc de un biet animal .
Ei nu se ocupa de el , iar mie imi lipseste enorm.
Ce pot sa fac din punct de vedere legal?
Locuiam la el in apartament,mi sa solicit sa plec si cand am vrut sa iau câinele am fost dată afară cu forța .
Acum aproape 2 luni,am incercat in tot acest timp sa il caut dar degeaba ...nu imi raspunde
deliaioana, utilizator
politia nu va ajuta, va trebui sa va adresati instantei . Ramane de vazut daca veti avea succes si aici.
gi-jane2, moderator