avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cui sa ma adresez?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cui sa ma adresez?

Buna ziua.as avea nevoie de un sfat: STIU ca in romania , este mai greu cu legea pt animale,dar ma confrunt cu o problema care pt doar iubitorii de animale ar putea intelege.fostul meu prieten cu mama lui mi-au luat câinele,care l-am cumparat impreuna la cererea mea, si nu imi dau voie sa il vad.
Pe lângă asta ,lucrurile comune avute la fel.din pacate nu am niciun act care sa arate ca lucrurile sunt comune, poate doar niste mesaje rătăcite...insa ce ma deranjează e ca se folosesc de un biet animal .
Ei nu se ocupa de el , iar mie imi lipseste enorm.
Ce pot sa fac din punct de vedere legal?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:25, 26 Mai 2020
Locuiam la el in apartament,mi sa solicit sa plec si cand am vrut sa iau câinele am fost dată afară cu forța .
Acum aproape 2 luni,am incercat in tot acest timp sa il caut dar degeaba ...nu imi raspunde
Ultima modificare: Luni, 25 Mai 2020
deliaioana, utilizator
politia nu va ajuta, va trebui sa va adresati instantei . Ramane de vazut daca veti avea succes si aici.
Ultima modificare: Marți, 26 Mai 2020
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzatie de furt in cazul unui caine luat de pe strada mihaela999 mihaela999 Buna ziua ! Eu, sotul si o prietena am fost acuzati de furtul unui caniche. In urma cu aproape o saptamana l-am luat de pe strada, l-am dus la veterinar si s-a ... (vezi toată discuția)
Caine fara microcip TinnedKitten TinnedKitten Buna seara, Este mai neobisnuit subiectul, dar sper sa gasesc raspunsul aici. In urma cu aprox. o saptamana am gasit un caine de rasa pe strada. Am pus ... (vezi toată discuția)
Drepturi asupra unui caine laurlaurjb laurlaurjb Buna ziua , Am o oarecare problema , prietena mea a avut un prieten inaintea mea caruia , i-a facut cadou un catel Beagle , a pus banii jumatate jumatate ... (vezi toată discuția)