Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Art. XV din OUG 30/2020 pt mediatori
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Art. XV din OUG 30/2020 pt mediatori

Buna ziua
Mediatorii isi pot (au putut) intrerupe activitatea ca urmare a efectelor pandemiei si sa beneficieze de indemnizatia de 75% din salariul mediu brut?
Am un client mediator si mi-a zis ca cei de la Consiliul de mediere nu raspund la telefon, iar pe site-ul Consiliului eu nu am vazut decat amenintari cu recuperarea taxelor neplatite.
Cei de acolo se ocupa si cu problemele de actualitate ale mediatorilor?
Refuzul a fost in starea de urgenta.