Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Contabilitate

Din greșeală am transferat din contul payoneer o suma în contul de firma,în loc sa o transfer în contul personal. Firma este în proces de închidere, am depus cererea de închidere. Nu a avut deloc activitate, toate declarațiile au fost depuse pe zero. Ce pot face? E greșit sa retrag suma respectiva din contul firmei?
log_in, utilizator
Nu e gresit, firma chiar avand obligatia sa restituie suma incasata necuvenit.