Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sentinta neatacata
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sentinta neatacata

Am facut in luna martie 2009 o actiune ptr recuperarea taxei de poluare. Actiunea a fost respinsa la tribunal ca nefondata. Nu am facut recurs. Acum aflu ca varul meu care are si el o actiune tot ptr recuperarea taxei de poluare, a castigat procesul, dar el a avut alt judecator. Mai am vreo posibilitate sa atac hotararea mea care a fost respinsa? Pot sa reiau procesul? sa o iau de la inceput? Multumesc
In termen de 15 zile de la comunicare, sentinta e atacabila cu apel.Recursul nu poate fi exercitat omisso medio ,sarind peste calea de atac a apelului.