Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... vizualizare hotarare tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

vizualizare hotarare tribunal

Cine poate sa vada o hotarare a unui tribunal. Pe portal apare solutia pe scurt si nr hotararii. Instanta are la dispozitie circa 30 zile sa trimite hotararea. Se poate intelege ca , aceasta hotarare,nu este redactata? Daca este redactata totusi, trebuie sa ai un anumit cont, sa o vizualizezi, on line din portalul justitiei
romanul11, utilizator
nu toate instanțele au dosar electronc ca să puteți vedea online hotărârea.
arareori cele 30 de zile sunt doar 30.
după redactare ar trebui să primiți hotărârea acasa, prin poștă.
Multumesc
Motivarea unei hotărâri în 30 de zile este un simplu vis frumos în ultimii ani,în medie durează cel puțin 2-3 luni dar sunt si cazuri frecvente i in care durează 3-5 luni sau mai mult.Daca sunteti parte în proces hotărârea pronunțată o sa se comunice la domiciliul dvs sau la domiciliul ales.