Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este o eroare judiciara?, sau un abuz de drept
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este o eroare judiciara?, sau un abuz de drept

Din martie 2018, eu nu mai locuiesc in *X* Si dupa stabilirea domiciliului in localitatea *Y*, am facut cerere de rezilierea cdontractului pentru servicii de salubritate. Iar in martie 2019 am reușit sa vand apartamentul, Firma de salubritate din localitatea X, m - a facturat tot anul 2019, chiar și m - a somat sa le platesc, serviciile de saubritate, de care eu nu am beneficiat. M - am adresat instanței competente teritorial și material, si cu stupoare in dimineața aceasta am constatat ca instanța mi - a respins cererea ca neintemeiata. Ce cred persoanele pregatite profesional in speța juridica.????
Ati dus la primărie o copie după contractul de vânzare?
Sigur ca s - a mers și la Primarie facând rol pe numele cumparatorului,,,(copii dupa contract, Carte Funciara cu operațiunile de transfer imobiliar..)