avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit vanzare garsoniera
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit vanzare garsoniera

Buna seara! Trebuie sa vand o garsoniera pe care am achizitionat-o in 2018. Pretul cu care o vand este 26000 eur. Ce impozit platesc la stat?
Ultima modificare: Joi, 25 Iunie 2020
vclub, utilizator
Cel mai recent răspuns: Audit Vic Cont , Contabil 23:41, 25 Iunie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Pana la o valoare de vanzare de 450000 lei nu se plateste impozit.Doar pentru ce depaseste aceasta suma impozitul este 3%.
Mulțumesc pentru raspuns. Inteleg ca nu contează ca am achizitionat-o in urma cu doar doi ani.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu mai este aceasta conditie din 2017

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozit vanzare locuinta cumparata pe cabinet medical individual pdmarian pdmarian Buna ziua, Am cumparat acum 8 ani o garsoniera cu destinatia spatiu de locuit printr-un credit bancar pe un Cabinet medical individual (creditul a fost ... (vezi toată discuția)
Impozit vanzare apartament? luiza44 luiza44 buna ziua, doresc o lamurire ca nu mai inteleg nimic din legile astea!!!! locuiesc la bloc si vreau sa mi vand apartamentul si sa mi cumpar o casa sa ma mut la ... (vezi toată discuția)
Tva la vanzare - persoana fizica ericut ericut Buna seara o intrebare daca ma poate lamuri cineva, am luat un teren in urma cu vreo 10 ani din care am inceput sa vand...anul trecut 1 lot, anul acesta la ... (vezi toată discuția)