Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit vanzare garsoniera
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit vanzare garsoniera

Buna seara! Trebuie sa vand o garsoniera pe care am achizitionat-o in 2018. Pretul cu care o vand este 26000 eur. Ce impozit platesc la stat?
vclub, utilizator
Buna ziua,
Pana la o valoare de vanzare de 450000 lei nu se plateste impozit.Doar pentru ce depaseste aceasta suma impozitul este 3%.
Mulțumesc pentru raspuns. Inteleg ca nu contează ca am achizitionat-o in urma cu doar doi ani.
Nu mai este aceasta conditie din 2017