Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am un contract de credit de nevoi personale din 2008, unde soțul meu este codebitor și pe care nu am mai putut să-l achit din iunie 2011. Din feb.2013 a fost pus în executare de cesionar și a fost făcute câteva plăți cu chitanță ( eu și soțul nu aveam venituri), iar din 2014 a fost poprit salariul soțului până în iulie 2017 când a ieșit la pensie. Între timp a fost instituită poprire și pe salariu meu din aprilie 2017, în decurs de trei ani nu am primit nici eu nici angajatorul meu un alt document de la executor. vreau să știu dacă pot invoca "art. 453 alin. 2; d) pe data indeplinirii in cursul executarii silite a unui act de executare" având în vedere cei trei ani amintiți mai sus și cu atât mai mult că din mai 2018 a fost instituită poprire și pe pensia soțului,poprire care influențează suma de executat. Eu nu știu cât îi oprește soțului deoarece suntem separați.
Pentru a afla ce vreți dvs. este necesar ca avocatul sa verifice dosarul si toate aspectele de drept.
Este posibil sa aveți șanse dar trebuie văzut exact.
Procesele nu se judeca asa cum credeți.